Svatba v zahraničí - ano či ne?

Romantika na pláži a nezapomenutelný zážitek!

Je to tady! Plánování svatby je v plném proudu a Vás stále více láká se sbalit, někam odletět a vzít se pěkně v klidu někde u moře. A proč vlastně ne?

Nikde není psáno, že svatba musí být tam, kde žijete a že na ní musí být kvantum hostů. Pokud se Vám zamlouvá spíš romantika na pláži, kde nebude moc hostů, je svatba v zahraničí to pravé ořechové. 

Bojíte se, že Vaši blízcí nebudou souhlasit? Proč se jich ptát? Je to přece Vaše svatba a pokud budete chtít, mohou jet s Vámi a užít si tak případnou dovolenou. Zároveň se vyhnete i různým konfliktům ohledně koláčků, výzdoby a nemusíte mít stres, že někoho na svatbu nepozvete.

Kolik taková svatba vlastně stojí? Je pravda,že vyjde levněji než tradiční svatba s hosty tady u nás? Všechny svatby něco stojí a je jen na Vás, zda investujete svůj čas a vše budete řešit sami nebo si najmete profíky. Svatba v zahraničí Vás může tedy stát méně, ale také více, hodně záleží na Vašich prioritách a představách. Když však vycestujete do zahraničí, můžete si být jisti, že se bude jednat o neopakovatelný zážitek, který budete mít v paměti napořád.

Veliké plus svatby v zahraničí je ten, že nemusíte mít strach, že Vám bude zima. Na pláži zima moc často nebývá a nemusíte být do poslední chvíle nervózní, že začne pršet. Taková svatba je tedy mnohem více v klidu a můžete si tak mnohem více užívat klidu a pohody.

Na co nezapomenout!

Před zařizováním takové svatby pečlivě zvažte, zda si vyberete agenturu, která vše zařídí nebo se o svatbu postaráte sami. Bez agentury se však připravte na spoustu náročného papírování a běhání po úřadech. Dále pak potřebujete znát postupy a všechny vyhlášky v cílené destinaci, kde se chcete brát. S tím souvisí i značná jazyková vybavenost. 

Našim úřadům také není jedno ve které zemi se budete brát, proto se také můžete stát, že by u nás Váš sňatek nebyl platný. Jak zjistit, že zrovna Vaše vysněné místo k nim nepatří? Na to slouží speciální matrika, která sídlí pouze v Brně.

Když vyberete nějakou svatební agenturu se specializací na svatby v zahraničí, utratíte víc, ale Váš den D bude pak více v klidu. 

Když přijedete domů, můžete pak hostům popsat Váš sňatek třeba formou svatebních novin, které dáte svým blízkým až po svém návratu :-).

Oblíbené destinace

Nejoblíbenější jsou řecké ostrovy, Chorvatsko a Itálie. Jou také cenově nejdostupnější. Pokud chcete zažít romantiku na ostrově Santoriny, musíte počítat až s dvojnásobnou cenou za svatbu a líbánky oproti jiným řeckým ostrovům. Ti náročnější rádi letí za větší exotikou - Seychely, Maledivy nebo na Mauricius, tam se však ceny pohybují ve statisících za svatbu a líbánky.

V našem dalším článku najdete zpověď manželů, kteří se rozhodli pro svatbu v zahraničí a mohou Vám tak z první ruky říci, jak si takovou svatbu užili. 

Zveřejněno: 17. května 2017    

Vytvořeno s láskou © 2022 FIALA design - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!