Svatba v zahraničí - rozhovor

Jak se cítí nevěsta, která prožila svatbu v zahraničí? Přečtěte si náš rozhovor.

Před časem jsme pro Vás napsali článek, který informoval, jak je těžké mít svatbu v zahraničí a co je třeba pro ni zajistit. 

Dnes Vás potěšíme reportáží s nevěstou Irčou, která právě takovou svatbu prožila.

Většina lidí v Česku stále upřednostňuje tradici a volí tak obřad doma, proč jste se rozhodli využít svatby v zahraničí?

  • Každý má jiné požadavky, představy a líbí se mu něco jiného. My jsme byli jedni z mála, kterým se velké veselky nezamlouvají :-).
    Já si vždy přála maličký obřad při západu slunce jen ve dvou a "někde" na krásné pláži u moře.

Proč jste vybrali zrovna Řecko?

  • Řecko je naše srdeční záležitost. Tuto zemi navštěvujeme pravidelně i několikrát za sezónu již mnoho let. Líbí se nám tamní příroda, rádi poznáváme řeckou kulturu a milujeme archeologické památky.

Brali jste se na vlastní pěst nebo jste volili služby svatební agentury?

  • Využili jsme služeb agentury Svatby v Řecku. Zajistili nám úplně vše od A po Z. Sama bych si nevěděla rady a hlavně neměla čas vše zařizovat, zjišťovat a komunikovat se zahraničím. 

Spousta nevěst se velmi stresuje a chtějí mít vše dokonalé, jak to bylo u Vás? Jak probíhal Váš svatební den?

  • Jak jsem již napsala výše - každý člověk je jiný, líbí se mu něco jiného. Co se jednomu zamlouvá, druhému nemusí. Já zrovna nejsem ten typ ženy, která touží (toužila) po "velkém" obřadu plném lidí a která by chtěla mít pohádkové šaty a mít prakticky vše dokonalé. U nás žádný stres neprobíhal. Naopak - ve svatební den jsme si užívali sluníčka a teplého moře. Samotný obřad proběhl až v 18 hodin, kdy slunce zapadá. Když se nad tím tak zamyslím, tak vlastně obřad byl naprosto dokonalý už jen tím úžasným prostředím a také tím, že jsme nebyli pod žádným nátlakem a stresem :-).

Jak se na to tvářily naše úřady? Museli jste se nakonec vzít ještě úředně v ČR?

  • Nebylo potřeba se znovu brát u nás v ČR, ale pouze tu sňatek legalizovat, aby byl platný i v naší zemi. Legalizace probíhá jednoduše - přeložení oddacího listu do češtiny a vyřízení českého oddacího listu na zvláštní matrice.

Jak se na Vaše rozhodnutí tvářilo Vaše okolí? Podpořilo Vás ve Vašem rozhodnutí?

  • Jsme jedni z těch, co dají na svůj vlastní úsudek a nenechají se ovlivnit radou okolí. Zcela upřímně nám bylo jedno, co si okolí o tomto netradičním sňatku myslí. Většina lidí se prakticky o svatbě dozvěděla, až jsme se vrátili z dovolené*. Po návratu jsme v úzkém rodinném kruhu naše rozhodnutí řádně oslavili.

* Jak oznámit Vašim blízkým, že jste se již vzali? Doporučujeme třeba posvatební noviny, do kterých můžete vložit fotografie z Vaší svatby a zároveň se pochlubit, jak Vaše svatba probíhala.

Co byste vzkázali všem snoubencům, kteří o svatbě v zahraničí uvažují?

  • Pokud má někdo stejnou představu o svatbě jako jsme měli my, tak rozhodně vřele doporučujeme. Žádný stres, napětí, hodiny příprav a strachu jak vše dopadne. Svatební den i celou dovolenou jsme si náležitě užili a rádi na něj vzpomínáme...

Děkujeme moc za rozhovor a přejeme krásné manželství :-). A Vám ostatním doporučujeme, abyste, stejně jako Irča, nehleděli na názory ostatních, ale na svůj, je to přece jen Váš den :-).

Zveřejněno: 25. května 2017     

Vytvořeno s láskou © 2022 FIALA design - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!