Svatební výslužky

Co dát Vašim hostům jako dárek? Níže najdete pár tipů.

Doby, kdy každý svatebčan odnášel domů krabici různého cukroví, jsou dávno pryč. Občas se ještě někdo z nostalgie sice najde (a ještě obzvlášť ti, kteří mají opravdu rádi sladké), ale většinou se takové zákusky akorát zkazí. 

Naštěstí je dnes trh nasycený spoustou různých dárků, které svatebčanům nakonec zůstanou. Je to velká výhoda, budou mít totiž krásnou vzpomínku na Váš den. A dnes navíc i ušetříte, koláčky a zákusky dnes už nejsou nic levného a jejich cena leze do tisíců (pokud nepečete doma).

Dnes se již nevěsty předhánějí, která bude mít originálnější dárek pro své hosty

Takový dárek může perfektně podtrhnout styl Vaší svatby, doladit poslední detaily na slavnostním stole, anebo dokážou zanechat tu poslední třešničku na dortu, při odchodu Vašich hostů.

A co vlastně vybrat?

Dnes najdete na českém trhu spoustu různých možností - tužky, makronky, čokoládky, minivína, různé malé postavičky či svíčky. Co ale mít něco originálního?

Originální výrobek

Když jsme se my brali, využili jsme kreativity nevěsty a vyrobili každému našemu hostu svíčku s poděkováním. Sice se občas našla nějaká nedokonalost, ale o to více pak byl dárek autentický a hlavně originál :-). Hostům to udělalo velkou radost. 

Rodiče ještě dostali navíc drobnost, jako je třeba otevírák, co jsme měli pro tatínky a svědka, a maminky a svědkyně dostali zrcátko ve stejném dekoru. Tyto dárky jsme si objednávali na zakázku. Na rodiče taky nezapomeňte :-).

Dobroty

Co takové domácí handmade dobroty? Dnes jsou v módě různé džemy, povidla, pečené čaje, sušenky, perníčky.  Pány ale většinou více potěšíte slanými dobrotami jako jsou utopenci, paštika, nakládaný hermelín či jiné. 

Věříme, že každý Váš host rád dostane dobrotu, která je dělána s láskou :-). Pokud navíc nevěsta či ženich rád vaří a je tímto rádoby profláklý, budou to tak trochu očekávat :-). Co jiného také dostat od například výborné pekařky, než nějaký dobrý perníček či balíček domácích sušenek? :-)

Můžete si nechat tyto domácí výrobky polepit originální etiketou s Vašimi jmény a datem Vaší svatby, aby měly pěknou a jednotnou podobu. 

Pokud přidáte i lehké poděkování za účast, určitě tím nic nezkazíte. 

Můžete tyto dárky "využít" a ušetřit tak třeba za jmenovky. Každá taková kartička pak může obsahovat něco ve stylu "Pro Simonku - pro příjemné chvíle". Pak tento dárek vypadá i mnohem osobněji :-).

Máte ve svém okolí třeba včelaře, výrobce různých přísad na vaření či třeba výrobce čaje či kávy? Domluvte se s nimi a nechejte si udělat malé balení přímo pro Vaše hosty. Vždy, když tyto ingredience budou ve své domácnosti používat, určitě si vzpomenou na Váš svatební den.

Nápoje

Klasická minivína jsou už standardní na našich svatbách, tak Vám budeme psát o něčem jiném. 

Je jeden z Vás milovník různých likérů, pálenky nebo třeba piva? Pokud máte rádi domácí vaječný koňak, určitě můžete použít Vaše znalosti pro takový dárek. 

Vyrábíte, stejně jako my, každý podzim zásoby domácího sirupu? I tento nápoj může být součástí pozornosti pro Vaše svatební hosty. Nevíte si rady, protože nic doma nevaříte? Nevadí, níže najdete jednoduchý recept na sirup na fotce :-).

Nemáte na takové přípravy čas? Oslovte nějakého profesionála, určitě s Vámi rád vymyslí nějaké řešení, které se bude hodit k Vaší svatbě.

Mini dárky

Není jídlo pro Vás to pravé? Pokud ne, můžete zvolit různá minimýdla, kde do barvy Vaší svatby či do Vámi požadované vůně můžete vytvořit malá mýdélka, pěnové koule do koupele. Na výrobu můžete použít klasická tvořítka na led či platíčka od bonboniér.

Je vaše svatba v nějakém konkrétním stylu a je něco co charakterizuje Vás? Jmenuje se třeba ženich Kos, Vydra či Kocourek? Můžete nechat vyrobit postavičky či třeba magnetky s tímto zvířátkem a dát je tak hostům. Pěkné je také použít malé plyšáčky či nechat vyrobit z miniručníků či kapesníčků malé postavičky.

Velmi oblíbeným dárkem jsou také minisáčky s různě navolenými aromatickými bylinkami nebo malé domácí difusérky.

Co dětem?

Budou na Vaší svatbě i děti? Když opomeneme sladkosti, tak mohou dostat různé mini omalovánky, bublifuky, anebo různé minisady na hraní - co třeba krabička malých kříd s návodem na toho nejlepšího panáka?

Na Váš den můžete použít opravdu cokoliv, záleží jen na Vás. Každá svatba je totiž jedinečná a hlavně jen Vaše. Věříme, že tento článek pro Vás bude alespoň inspirací a pokud byste chtěli využít alespoň jeden z výše zmíněných dárečků, můžete se inspirovat i u nás v článcích, budeme postupně přidávat návody na některé z nich :-).

Zveřejněno: 1. září 2016  

Vytvořeno s láskou © 2022 FIALA design - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!