Zábava na svatbu

Pár tipů, jak zabavit hosty ve volných chvílích Vašeho svatebního dne. 

Je to tu, svatební den je kompletně naplánovaný a přípravy vrcholí. To poslední, co zbývá, je zajistit, aby se hosté nenudili. 

Na toto nejste sami, určitě Vám pomohou svědci a ostatní hosté. Nezapomeňte se jich zeptat, zda-li něco neplánují a proberte s nimi, jaké hry případně upřednostňujete a které třeba vůbec nechcete. 

Házení kytice

Ani ne hra jako spíše tradice nevěsty je hození kytice svobodným slečnám, které se zúčastní Vaší svatby. Zábava proto, že vždy se mezi nimi najde pár takových, které už touží po vdavkách a budou ochotny se "porvat", aby kytici získaly právě ony. Ta, která kytici chytne, by se poté měla do roka vdát.

My si tedy chtěli tu naši nechat na památku, proto jsme si nechali vytvořit jednu speciální právě na házení. Nebyla tolik vystužena, takže byla i lehčí a "bezpečnější pro hod" :-).  

Házení podvazku

Stejně jako u nevěsty, má i ženich svoji tradici ve formě házení, tentokrát podvazku. Tady se zábavná část strhává právě na ženicha, kdy podvazek musí dobrodružně získat pomocí vlastních zubů ;-).

Nejdříve si na tanečním parketu ženich s nevěstou vezmou židli. Během hudby poté ženich svými zuby dostává z nevěstiny nohy (ta ji má opřenou pěkně o židli) právě podvazek. Nesmí si pomáhat rukama. 

Jakmile tento podvazek úspěšně získá, hodí jej svobodným mládencům. Ten, který ji chytne se nám do roka ožení. Mládencům se moc do této hry většinou nechce, proto je dobré je nejdříve řádně namotivovat.

Aktivity během focení novomanželů

Novomanželé se půjdou fotit - to je vždy hodinka času, kterou je třeba hosty nějak zabavit. Jelikož se jedná o chvilku, kdy není moc vhodné ještě moc pohybových her, doporučujeme dvě možnosti a to pouštění balónků s přáním a svatební noviny.

Pouštění balónků
Připravte si voděodolné papírky, na kterých je napsána Vaše zpáteční adresa, s dírkou na okraji a fixami. Každý z hostů by Vám měl na tento papírek napsat dárek či úkol, který splní, pokud se k Vám tento vzkaz vrátí. Papírek se poté přiváže k balónku naplněným héliem. Jakmile budou mít všichni vzkaz napsaný a vrátí se nevěsta a ženich, můžete společně tyto balónky vypustit. Ikdyž je to k nevíře, velmi často se nám práve vzkazy vrací (nám samotným se poslední vrátil dokonce až rok po svatbě).

Pouštění balónků.
Pouštění balónků.
Ukázka originálních svatebních novin.
Ukázka originálních svatebních novin.

Svatební noviny a omalovánky pro děti
Pobavte Vaše hosty u kávy vtípky o manželství a pár perličkami z Vašeho dětství či zážitky z Vašeho společného soužití. Svatební noviny mohou obsahovat spoustu informací jak užitečných (menu či harmonogram svatby a další informace), tak i zábavných (osmisměrky, křížovky, kvízy,...). 

Pokud chcete hosty opravdu překvapit, přidejte ke každým novinám tužku či propisku s tím, že kdo první rozluští křížovku, získá odměnu (dort, tanec s nevěstou či ženichem nebo nějakou zábavnou cenu). 

Pro malé děti jsou pak vhodné svatební omalovánky, u kterých mohou být připevněny malé pastelky, které jim umožní si omalovánky rovnou užít. Pokud do nich přidáme jednoduchý kvíz, kdy dítě, které ho první vyluští, získá sladkou odměnu. Tím zajistíme i zábavu pro ty nejmenší.

Hádání různých částí těla nevěsty a ženicha

Již mezi tradiční hry patří hádání různých částí těla mezi svatebními hosty. Cílem je, aby nevěsta či ženich dokázal, zda pozná svého partnera (což by také měl, když si ho vzal ;-).) Tuto hru zpravidla připravují právě svědci. 

Je dobré, aby u této hry byly dvě kola (poprvé něvěsta a podruhé ženich či naopak). Vybrání části těla se meze nekladou - můžete třeba nevěstu či ženicha a ostatní hosty také trochu vyděsit. Například pokud vyberete nejdříve ženicha a poté nevěstu v tomto seskupení:

Hádání hrudníku ženicha
Nevěstu odveďte do jiné místnosti (aby neslyšela) a zavažte jí oči. Následně vyberte například 7 mužů včetně ženicha. Následně je nechte postavit do řady a přiveďte nevěstu. Ta má za úkol najít svého novomanžela dle jeho hrudníku. Ostatní hosté mohou nevěstě pomáhat či ji naopak mást. Nevěsta by měla svého ženicha nakonec najít, proto v případně nezdaru ji neváhejte pomoci.

Hádání hrudníku nevěsty (nohy)
Jakmile nevěsta najde svého manžela, je na řadě on a měl by si najít svou novomanželku mezi ostatními ženami. Většinou hosté vybuchnou smíchy a ženy znejistí, že by je ženich měl poznávat dle hrudníku. Netrapte je dlouho a po nějaké chvilce řekněte, že ženich bude svou novomanželku poznávat podle lýtka. Poté je třeba totéž co u nevěsty - zavázat mu oči a na chvíli ho dát stranou. Vyberte stejný počet žen (mohou být i muži s pořádně chlupatými nohami, aby nám ženich také trochu zaváhal). Poté následuje to pravé hledání, při kterém by měli hosté také náležitě pomáhat.

Rok s přáteli

Chcete pobavit hosty, ale zároveň chcete darovat nevěstě a ženichovi nějaký pěkný zážitek? V tom případě vyberte 12 hostů - něvěsta 6 mužů, ženich 6 žen. Doprostřed tanečního parketu dejte 11 židlí do kruhu. Vybraní hosté budou tancovat a zároveň obcházet okolo židlí. Jakmile se hudba zastaví, moderátor řekne úkol "Najděte a přineste...". V tuto chvíli se 12 účastníků vydá po sále či i dál hledat věc, kterou musí přinést a sednout si na židli. Na posledního nezbude židle, ale bude losovat obálku. V této obálce najde činnost či úkol, který má s/pro novomanžele vykonat. U úkolu bude také datum, kdy by měl s novomanželi toto podniknout.

Jaké vybrat data? To je jednoduché - den by měl být zároveň dnem svatby. Proto pokud je svatba 6. června, bude každý termín šestého plus daný měsíc. Takto se každý měsíc nevěsta a ženich pobaví. 

Tipy na hledání věcí: 1. kamínek, 2. cizí kabelku, 3. cizí kravatu, 4. cizí naušnici, 5. cizí pánské hodinky, 6. cizí dámskou botu, 7. cizí pánskou botu, 8. cizí dámský řetízek, 9. cizí pánské sako , 10. cizí pánskou košili ,11. podprsenku a 12. nevěstu. Mezitím, co budou hráči ukecávat některé z hostů, aby se vyslékli, by se nevěsta měla schovat, aby jim hledání chvíli trvalo.

Tipy na odměny: 1. Půjde s novomanželi na wellness., 2. Pozve novomanžele do kina., 3. Uklidí novomanželům kompletně celý byt., 4. Upeče pro novomanžele velikonoční mazanec., 5. Připraví dlouho procházku se psy., 6. Půjde s novomanželi na piknik (připraví ho)., 7. Uspořádá pro manžele táborák., 8. Připraví pro novomanžele sváteční oběd nebo večeři., 9. Pohlídá manželům večer děti., 10. Pozve novomanžele do vinného sklípku., 11. Podnikne s novomanželi soutěž v bowlingu., 12. Upeče novomanželům vanilkové rohlíčky.

Svatební tombola

Mezi tradiční a někdy již mírně ohrané hry, které zároveň pomohou vydělat nějakou tu kačku novomanželům, patří svatební tombola. Buď můžete klasicky prodávat lístky a poté losovat a nebo budete mít dopředu jasně daný počet lístků a tedy i cen a hosté si poté najdou svoji výhru mezi čísly sami.

Tipy na výhry: 3D puzzle - strouhanka aneb sestavte si svůj vlastní rohlík; Scrabble - písmenková polévka v sáčku; Vyhlídkový let - energetický nápoj, který dává křídla; Striptýzová show pro pány - svlékací párky; Luxusní parfémový set - sada osvěžovačů na WC; Poznávací zájezd pro dvě osoby - dvě jízdenky na MHD; Luxusní jídelní servis - sada umělohmotného nádobí; Wellness víkend - masážní olej a pěna do koupele; Exkluzivní prohlídka zámku - visací zámek k prohlédnutí a další.

Svatební kvíz s botami

Jak dobře se novomanželé znají? A co o sobě prozradí? Velmi oblíbená hra, která ukáže, kdo je hlavou nově vzniklé rodiny. Hra patří mezi nejméně náročné a přitom mezi ty nejoblíbenější, nepodceňte však přípravu a nachystejte pár záludných otázek přímo na tělo. Ženich s něvěstou odpovídají pomocí zvedáním bot, přičemž každý sedí k sobě zády, aby jeden druhého neviděl, jak odpovídá.

Tipy na otázky: Kdo drží rodinnou kasu?; Kdo je větší bordelář?; Kdo doma více uklízí?; Kdo víc žárlí?; Kdo se jako první usmiřuje?; Kdo má nebo musí mít poslední slovo?; Kdo lépe řídí?; Kdo při řízení více nadává?; Kdo při řízení nejčastěji zabloudí?; Kdo je ve vztahu vůdčí?; Kdo koho první oslovil/sbalil?; Kdo tráví více času v koupelně?; Kdo mluví více sprostě?

Královský kočár

Hra, která je jak pro hosty, tak pro nevěstu s ženichem. Zapojte je všechny! Díky této hře se trochu (někteří více) přiopijí, takže i diváci mají o zábavu postaráno! Potřebujeme k tomu 9 hráčů, nevěstu a ženicha, 11 židlí, 11 skleniček a láhev něčeho tvrdšího či lehčího - dle zvolených účastníků hry.

Připravte židle do pomyslného kočáru, posedejte dle rolí všechny účastníky hry a rozdejte každému skleničku. Následně bude svědek, či určený moderátor hry předčítat pohádkový příběh o královském kočáru a každý, koho zrovna přečte (jeho roli), musí vstát a zase sednout. Pokud se tak nestane nebo vstane ve špatnou chvíli, hra se na chvíli zastaví a hráč dostane panáka. Takto se hra opakuje, dokud neskončí příběh.

Role ve hře Královský kočár a rozmístění hráčů

Kočár vezou 2 koně: pravý kůň, levý kůň - oba vstávají také na spojení koně a povoz.
Za koňmi sedí kočí - vstává při vyslovení slova kočí.
Za kočím sedí 4 hráči, kteří symbolizují 4 kola kočáru: pravé přední kolo, levé přední kolo, pravé zadní kolo, levé zadní kolo - všichni čtyři vstávají také, když se řekne kočár.
Mezi 4 koly kočáru sedí novomanželé - král a královna - oba vstávají také na slova královský, království, zámek.
Úplně na konec kočáru usaďte poslední dva svatebčany. Ti budou kameny - vstávají také na slova výmoly a díra.
Při vyslovení spojení "královský kočár" vstávají úplně všichni účastníci hry!  

A teď samotný příběh

Příběh si vytiskněte a během čtení si hlídejte tučně označená slova.

Bylo, nebylo, jedno malé království. Rozprostíralo se za malebnými potůčky plnými kamenů, údolími a lesy. V tomto malém království žil král s královnou. Jednoho krásného dne, se královna rozhodla, že by si ráda vyjela na projížďku napříč královstvím.

Inu řekla svému králi. "Králi, můj milovaný králi, můj přenádherný králi, chtěla bych se projet napříč naším královstvím, zavolej kočího."

Král řekl své královně. "Jsi si jistá královno? Pršelo, a cesty jsou plné kamenů a výmolů, ale ať je tedy po tvém. Pojedeme se podívat, jak se daří našemu království."

Zavolal na kočího. "Kočí, můj milý kočí, můj nejmilejší kočí přichystej kočár a vyveď koně ze stáje. Zapřáhni koně před kočár, protože královna a král si chtějí vyjet ze zámku. Zkontroluj dobře pravé zadní kolo a levé přední kolo jestli dobře drží, aby se nám neulomily, až pojedeme lesem přes kameny a výmoly.

Kočí tedy zašel do stájí, zkontroloval oba koně a vyvedl je ven. Poté zapřáhl povoz i kočár. Aby si byl jistější, zkontroloval vše ještě jednou. Nejprve šel k levému koni, poté přešel k pravému koni, zkontroloval také levé přední kolo, levé zadní kolo, pravé zadní kolo a pravé přední kolo.

Vše bylo nachystáno, tak tedy zavolal: "Králi, můj milovaný králi, váš královský kočár i povoz je nachystán. Král s královnou tedy nastoupili a vydali se na obhlídku jejich království. Cesta se vinula malebnými uličkami plnými výmolů, které byly schovány pod velikými topoly, projížděli kolem malých rybníků a kolem velkých luk, po cestách plných kamenů. A královna řekla: "Králi, ty můj králi, no já se bojím, co když královský kočár nevydrží? Jedeme přes kameny a výmoly a stále jsme těžší a těžší.

A král řekl královně: "Moje milá královno, moje nejmilejší královno, vůbec ničeho se neboj. Kočár má znovu vyměněna obě zadní kola a také obě přední kola. A navíc naše oba koně jsou nejlepší v celém království. A královna řekla "Dobrá, už jsem klidnější, můj milovaný králi."

Za malou chvilinku se královna zeptala krále: "Milý králi, můj nejdražší králi zeptej se kočího, jestli koně dostali dostatek ovsa." Král volá na kočího: "Kočí, hej, kočí, jsou koně nasyceni?" Kočí odpoví: "Samozřejmě, můj králi."

Za krátký čas řekne královna králi: "Můj milý králi, můj dobrý králi, můj nejmilejší králi, můj nejkrásnější králi, myslím, že levé přední kolo háže." Najednou se ozve rána, která škubne i s kočárem, protože pravé přední kolo najelo na kámen. Král volá na kočího: "Kočí, co se stalo? "Netuším králi", odpověděl kočí, "ale doufám, že jste s královnou v pořádku." Král i královna odpověděli, že ano.

Kočí tedy seskočil z kočáru a šel jej zkontrolovat. Když už byl dole, tak se rozhodl, že zkontroluje i povoz. Nejprve tedy zkontroloval pravého koně a potom levého koně. Nebyl si jist, proto znovu zkontroloval levého koně a poté i pravého koně. Pak přešel k pravému přednímu kolu, pravému zadnímu kolu, znovu zkontroloval pravé přední kolo, pak levé zadní kolo, levé přední kolo a opět levé zadní kolo.

Nic nenašel, a proto zašel ke králi a řekl mu: "Králi, můj milovaný králi, vše je v pořádku, povoz i kočár. Museli jsme najet do nějaké díry, či na kámen. "Tak to jsem ráda, že to dopadlo takhle", řekla královna. "Já už jsem myslel na nejhorší", řekl král. "Že nám třeba upadlo pravé přední kolo."

Král mu tedy opět přikázal, ať pokračují v jízdě a pomalu vrátí do zámku. Kočí tedy naskočil na kočár a pobídl oba koně. Ze začátku se levému koni moc nechtělo, ale pravý kůň jej přesvědčil, aby táhli stejně. Tak se povoz i s kočárem opět rozjeli. Po pár minutách dojeli v pořádku do svého království a tak král i s královnou poděkovali kočímu za pěknou projížďku královským kočárem.

Balónkový tanec

Chcete vymyslet soutěž, u které se tančí, ale zároveň i náramně pobaví? V tom případě všem tanečním dvojicím, které nevěsta a ženich vyberou, přivažte ke kotníkům balónky. Nemusí to být tedy přímo partneři, ale třeba lidé, kteří se mohou mezi sebou i lépe seznámit. Jakmile začne hrát hudba, tak se ženy snaží svými podpatky svým protihráčům jejich balónky propíchnout. Kdo balónek již nemá, musí jít z parketu pryč. Vyhrává ten, kdo jako poslední nemá prasklé všechny balónky.

Popelka

Ideální hra pro poznání hostů mezi sebou. Vyberte 10 párů, kdy pány doprovoďte za dveře. Do pytle poté každá z dam odevzdá 1 svůj střevíček. Následně se pánové vrátí a každý z nich si vylosuje jeden střevíček. Moderátor této hry potom odstartuje a pánové budou mít za úkol co nejrychleji najít tu pravou, které střevíc patří. Pár, který se najde, poté tančí dokud se nenajdou všechny páry.

Balónkový kvíz

Stále se testuje nevěsta a ženich, co ale otestovat i ostatní hosty? Vytvořte dva tými se stejným počtem hráčů. Doprostřed sálu připravte hromadu balónků, které v sobě budou ukrývat otázky na novomanžele (jak se spolu poznali, kdy mají výročí, jak dlouho spolu žijí, kdo víc venčí jejich mazlíčka, apod.). Hráči pak po jednom vybíhají a vybírají po jednom balónku. Ten musí prasknout a odpovědět na otázku. Ten tým, který bude mít nejvíce správných odpovědí, vyhrává. 

Zveřejněno: 6. března 2017   

Vytvořeno s láskou © 2022 FIALA design - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!